Maltepe Semt Pol. TRSM
25 Ağustos 2022

Bayrampaşa TRSM

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi: Aşağıda tanımlanmış ruhsal bozukluğa sahip olanlara, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde bireysel işlevi iyileştirmeye dönük etkin tedaviler sunulması, psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi, takip ve tedavilerinin yaşadıkları ortamda, birinci basamak sağlık hizmetlerine entegre biçimde sunulabilmesi için kurulan merkezdir.

Hizmetlerimizden;

·         Şizofreni,

·         Şizotipal Bozukluklar,

·         Persistan Delüzyonel Bozukluklar,

·         Deluzyonel Bozukluklar,

·         Şizoafektif Bozukluklar,

·         Organik Olmayan Psikotik Bozukluklar,

·         Bipolar Duygulanım Bozuklukları, tanılı hastalar faydalanabilmektedir.

 

TRSM hizmeti ekip çalışması ile yerine getirilir.  Ekipte TRSM Sorumlu Hekimi, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Hemşire, TRSM Sekreteri, Temizlik Personeli, Güvenlik görevlisi bulunmaktadır. TRSM’lerde belirtilen sağlık çalışanlarının yanında ihtiyaç duyulan sayıda tıbbi sekreter, iş- uğraşı eğitmenleri (usta öğretici), şoför, teknik personel, temizlik elemanı görevlendirilir.

Merkezde Verilen Hizmetlerimiz

Poliklinik hizmetleri: Haftanın beş günü Uzman Doktor tarafından, hastaların ayaktan takip ve tedavisi, ilaç yazılması, ilaç raporu çıkarılması gibi poliklinik hizmeti verilmektedir

Bireysel danışmanlık: Uzman ekip ile her hastanın vaka danışmanının belirlenmesini sağlamak

Psikoeğitim: Hastaları ve hasta yakınlarını; hastalık ve tedavi konularında bilgilendirmek, Hastaların ve hasta yakınlarının kriz yönetimi konularında eğitimlerini sağlamak

Sosyal Beceri ve Rehabilitasyon Eğitimi: Hastanın sosyal izolasyon durumunun önüne geçmek amacıyla uzman ekip eşliğinde hastalığın neden olduğu olumsuz etkileri azaltmak, ev ziyaretleri gerçekleştirmek, hastanın ilgisi ve yeteneğine göre güzel sanatlar, müzik, spor gibi alanlarda uğraşı tedavisi yaparak hastanın güçlü yanlarını ortaya çıkarmak.

 

Merkezimizin Çalışma Günleri ve Saatleri:

Merkezimiz hafta içi 08:30 -16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Merkezimize Ulaşım:

Adres: Maltepe Mah. Gümüşsuyu Cad. No:62 Zeytinburnu/İSTANBUL

Telefon: 0212 576 10 81 Dahili: 5525-5521