Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Poliklinik Hakkında

  1. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi, hareket bilimine odaklanan ve insanların altta yatan fiziksel sorunlarını ele alarak fiziksel güçlerini, işlevlerini, hareketlerini ve genel refahlarını geri kazanmalarına, sürdürmelerine ve en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olan bir tedavi olarak tanımlanabilir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon, yaralanmaların önlenmesi, iyileşme ve bütünsel zindeliğin geliştirilmesini kapsar. Fizik tedavi uzmanları, kanıtlanmış teknikler ile egzersizler ve çeşitli masajlar gibi kanıta dayalı doğal yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanır. Rahatsızlığın teşhisine, hastanın fiziksel sağlığının iyileşmesine ve normale dönmelerine yardımcı olacak en uygun tedavi planını hazırlarlar.

Fizik Tedavi Muayene, ilgili röntgen ve kan tetkikleri ile birlikte ağrılı kas-iskelet sistemi hastalıkları, ortopedik, nörolojik ve romatizmal hastalıklar ve rehabilitasyon, spor yaralanmaları ve rehabilitasyonu, el rehabilitasyonu ve osteoporoz ile ilgilenilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği’nde muayene olan hastalarımız,  tedavisi doktor tarafından gerekli görülen  bel boyun ve eklem ağrılarında, romatizmal hastalıklarda, spor sakatlıklarında, kırık ve ameliyatlar sonrası problemlerde, fibromiyalji, MS, parkinson, yüz felci, kısmi felç ve nörolojik hastalıklarda fizik tedavi, rehabilitasyon ve egzersiz uygulamaları için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’ne yönlendirilmektedir.

14 Eylül 2022